Історія орхідеї №1

Історія орхідеї №1

Орхідеї знайшли популярність у всьому світі на початку XVIII століття. Масово, екзотичні африканські рослини в Європу практично не попадали, і, відповідно, знання про те, як правильно проводити вирощування орхідей були зведені до мінімуму. Багато з тих мандрівників, які звертали увагу на химерну і яскраву рослину в рідному ареалі проживання, зараховували її, не задумуючись, до розряду паразитів, яких у культурних умовах вирощувати недоцільно і просто неможливо. Ті нечисленні спроби перевести і «одомашнити» орхідею, і при цьому врятувати від хвороботворних мікроорганізмів завершувалися повним провалом.

Бдеція пурпурна стала першою тропічною орхідеєю, що потрапила на європейський квітковий ринок. Своїми яскравими, рожево-червоними квітами на довгому, до 1 метра, квітконосі, бдеція майже відразу і без особливих зусиль завоювала широку аудиторію шанувальників. Бдеція, уродженка Багамських островів, завезена в 1733 році в Англії, виробляє справжній фурор серед британських садівників. В кінці XVIII – початку XX століття все більша кількість експедицій з різною метою відправлялося в Центральну Америку. Серед них були і дослідницькі експедиції, які складалися з авторитетних на той час учених найрізноманітніших напрямків, у т.ч. і ботаніків. На цій землі їх чекав справжній рай незвіданого різноманітності і багатства рослинного світу. Належну увагу привернули і дикі квіти орхідея, що вразили ботаніків різноманіттям видів і забарвлень.

Напевно, це і стало початком тріумфальної ходи «епічних» рослин на землі Європи. Вони стають предметом інтересу заможних на той час колекціонерів. Заповзятливі збирачі екзотичних рослин, які оформилися в цілу незалежну категорію перших квіткових підприємців, у величезній кількості відправилися в тропічні джунглі, де за гроші наймали місцевих аборигенів, погоджувалися на дуже ризикований промисел. Вони забиралися на вікові дерева, діставали «екзотику» у вузьких гірських ущелинах і робили інші чудеса на догоду своїм наймачам.

Так орхідея попадає в Європу, де захоплення ними здобуває характер епідемії. Орхідея, догляд за якою вимагає великого терпіння, знань і часу, зовсім безоплатно дарує в нагороду своїм шанувальникам дивовижну красу, стрімко завойовуючи лаври популярності. В кінці XX століття доля цього екзотичного виду рослин стала викликати побоювання. У 1970 році, у Вашингтоні, нарешті, було підписано міжнародну угоду, що ставить під заборону хижацьке винищування орхідеї.

{ if IS_PRODUCTION } { endif }