Освітлення для Орхідей

Освітлення для Орхідей

Важливим фактором при догляді за орхідеєю є освітлення. Саме від нього залежить, чи цвістиме ваша екзотична красуня чи похилить свої пелюстки додолу.

Довжина світлового дня для орхідей корисна така ж, як і для інших декоративних рослин і повинна тривати приблизно 12-16 годин на добу природного або досить яскравого штучного освітлення. Орхідеї краще розміщувати на східних, південно-східних і південно-західних вікнах вашої оселі. На південному вікні орхідеї можна залишати тільки в осінньо-зимовий період, оскільки рослини важко переносять температуру вище 27 °С.

Орхідея хоч і світлолюбна рослина, проте надмірне пряме сонячне проміння може призвести до утворення некротичних плям, як на листках, так і на пелюстках рослини. Для неї найкраще підходить розсіяне проміння. В полудень (з 11 до 15 год) варто притінювати вікна, щоб запобігти опіку рослини. Це можна зробити за допомогою пергаментного паперу, тонкої тканини чи просто злегка призакритих шторках на вікнах.

Для всіх рослин є властиве явище фототропізму - рух рослини в напрямку до світла,- тому в орхідеї, яка знаходиться на підвіконні, листя і стебла тягнуться до вікна. Щоб передчасно попередити викривлення стебла, горщик слід час від часу повертати. Проте, це заборонено робити в період цвітіння, щоб не пошкодити бутони. Якщо орхідею, що квітне перенести з місця з рекомендованим рівнем освітлення в більш тінисте - то цвітіння не буде рясним і тривалим, а візуальний стан квіток значно погіршиться. Кількість квіток на рослині також залежить як від тривалості світлового дня, так і від інтенсивності освітлення.

Взимку рослин по можливості пересувають ближче до вікна. Це допомагає збільшити для них світловий день і інтенсивність світла, що потрапляє на листя.Якщо ж ваша орхідея за певних причин знаходилась в тінистому місці, і ви вирішили перемістити її на підвіконня - не варто так поспішати, її потрібно поступово привчати до яскравішого світла.

Щоб зрозуміти чи достатньо ваша орхідея отримує сонячного світла варто пильно оглянути вашу орхідею. Якщо вашим кімнатним улюбленицям замало сонячного проміння їхнє зростання сповільнюється, стебло стає помітно тоншим, а новоутворені листки мають значно менші розміри аніж ті, котрі вже є на рослині. Нижнє листя жовтіє та опадає, бутони стають блідними, можуть не розвиватись і обпадати.

Взимку, коли світловий день є значно коротшим орхідеям необхідно додаткове освітлення, яке ви можете забезпечити фітолампами. Людське око сприймає тільки частину променів, з яких складається сонячне світло. Це світло поділяється на різні кольори спектру. Не всі з цих кольорів сонячного спектру однаково важливі для рослин. Для процесу фотосинтезу найнеобхідніший синій і червоний кольори. Саме це варто враховувати, влаштовуючи штучне освітлення для рослин. Якщо використовувати як джерело світла звичайну лампу розжарювання, то, на перший погляд, рослини будуть достатньо освітлені. Але насправді ж спектр випромінювання цієї лампи складає, в основному, червоний колір. І так як синій колір відсутній, ріст рослин значно сповільнюється. Саме тому варто використовувати спеціальні фітолампи, які випромінюють як синій, так і червоний кольори. У спеціалізованих магазинах можна знайти різноманітні моделі: підвісні, настінні або на штативах, які добре впишуться в інтер'єр квартири.

Краще всього підвісити лампу над рослинами, щоб світло рівномірно поширювалось на всі рослини. Адже при бічному освітленні рослини витягаються в бік джерела світла. Мінімальна відстань від рослин до лампи повинна становити 25 - 50 см. Це необхідно, щоб уберегти рослини від надмірного теплового випромінювання, мусимо пам’ятати про потребу орхідей у високій вологості. Якщо ви використовуєте штучне освітлення тільки в зимовий час, то достатньо чотирьох-шести годин.

Варто пам’ятати, що від освітлення залежить не тільки зовнішній вигляд орхідеї, а й всі хімічні реакції, які відбуваються всередині рослини і необхідні для її росту та розвитку. Тож якщо ви доглядатимете за своїми орхідеями, дотримуючись усіх правил, вони віддячать вам за це своєю красою та довгим цвітінням.

{ if IS_PRODUCTION } { endif }