Типи уражень орхідей

Едема (набряк, водянка, аліментарна дистрофія)

Симптоми. Надлишкова вода поглинається коренями швидше, ніж листочками, що викликає опухання клітин рослини і викликає водянисті ураження. Це захворювання трапляється, коли рослини поливаються у теплі дні, а ночі стають прохолоднішими, чи в періоди прохолодної погоди, коли кількість та/або частота поливу не зменшується.

Лікування – відсутнє

Профілактика. Поливайте рослину рано-вранці, коли нічна температура опускається нижче 18 градусів за Цельсієм. Зменшуйте полив осінню, коли ріст рослини уповільнюється.

Дефіцит кальцію

Симптоми. Дефіцит кальцію схожий на бактеріальне чи грибкове гниття, і вона є такою ж страшною проблемою як пелюсткова (вершинна) гниль у помідорів. Він впливає на Каттлеї, особливо вид Гваріант, і відбувається це, в першу чергу, в період швидкого росту. Кальцій, менший мікроелемент ( живлення рослин), використовується для побудови структури стінок клітини. Найчастіше такі дефіцити проявляється весною чи літом, в період активного росту. Нові листочки можуть почорніти на кінчиках. Ураженій зоні притаманна жовта полоса, що швидко збільшується. Ріст бутонів може бути призупинений або бутони можуть неправильно розвиватись. Дефіцит кальцію може також викликати смерть кінчиків коренів.

Лікування/Профілактика. Підживлюйте додатковим кальцієм, коли рослина розпочинає активний ріст. Використовуйте якісні добрива кальцію і магнію, додавайте нітрат кальцію за пропорцією ½ чайної ложки на 3,78л до води (чергуйте з солями Епсому ( сульфат магнію) між удобреннями, додавайте 1 столову ложку доломітового вапна на 3,78л води чи , підживлюйте рослину порошкоподібним вапном, яке є джерелом кальцію і магнію в жаркі місяці, коли потреба в кальцію є достатньо високою. Ви також можете порадувати рослину подарунком кальцію, зробивши воду зі свердловини доступнішою, використовуючи добрива що генерують кислоту в пропорції 20-20-20.

Дефіцит Магнію

Симптоми. Дефіцит магнію може призвести до чашоподібних листочків, зниження рівня росту і крайового ( хвороба кальцієвої недостатності) чи міжзалозний хлороз (хвороба залозистої недостатньості) (пожовтіння вздовж країв листочка чи між венами), який зазвичай проявляється на середніх та старших листочках. Він також може стати причиною появи Антоціаніну (червоне, фіолетове забарвлення) на листочках, особливо після того, як рослину піддають впливу холодних температур.

Лікування/профілактика. Підживлюйте додатковим магнієм, в період активного росту рослини. Використовуйте якісні добрива кальцію і магнію, а також солі Епсома в пропорції 1 чайна ложка на 3,78л води до води, кожного місяця ( Ви також можете додавати 1 столову ложку як лікування почервоніння листочків) , додавайте 1 столову ложку доломітового вапна на 3,78л води або підживлюйте рослину порошкоподібним вапном. Ви також можете порадувати рослину подарунком магнію, зробивши воду з свердловини більш доступною, використовуючи добриво, що генерує кислоту 20-20-20.

Переохолодження

Симптоми охолодження.

 • Ураження поверхні, поява ямочок, великих, запалих ділянок, втрата кольору.
 • Насичена водою тканина рослини, після чого настає зав’ялість і пожовтіння.
 • Внутрішня втрата кольору ( покоричневіння).
 • Збільшення рівня природних смертей рослин.
 • Підвищена чутливість до ураження грибками та бактеріями.
 • Повільний ріст, чи обмежений ріст. Це досить важко виявити без порівняння охолодженої рослини з неохолодженою, чи без глибоких знань про нормальний рівень росту орхідеї.
 • Втрата вологи чи вигорання листової поверхні.
 • Насичені водою ділянки, що прогресують до появи некротичних (омертвілих) плям на листочках і омертвіння частини рослини або цілої рослини.
 • Явні симптоми можуть не проявлятись до моменту, коли рослина піддасться теплим температурам.

Лікування. Видаліть мертву тканину, щоб запобігти повторної бактеріальної інфекції. Для застереження, розробіть рідке цементне тісто з гідрооксиду міді (Kocide чи Champion) в поєднанні в рівних частинах з Манкоцебом (Manzate чи Dithane M45) і застосовуйте його на уражених тканин використовуючи зубну щітку.

Профілактика. Необхідно знати температурні потреби Вашої орхідеї та спостерігати за прогнозованими зниженнями температур в зимовий період.

Сонячний опік

Симптоми. Раптова поява чорних крапок на листочках внаслідок перегрівання від великої кількості світла. Це відбувається через раптове збільшення світла під час зміни пір року чи під час пересадження рослини на вулицю весною. Опік зазвичай проявляється на найвищій точці листочка, яка є найбільш доступною сонцю. Опік з часом вицвітає, і стає схожим на тонкий обгорілий шрам.

Лікування. Сонячний опік є непоправним і пошкодження листочка може викликати другорядну інфекцію.

Профілактика. Повільно переміщайте рослини ближче до яскравого світла протягом 2-3 тижнів. Так вони зможуть поступово акліматизуватися до умов підвищеного освітлення.

Хвороба бутона

Симптоми. Хвороба бутона може проявлятися у різних формах. Бутони можуть в’янути і відпадати зі здорової рослини, бутони можуть не розкриватися в квітки чи їх оболонка може гнити.

Лікування. Якщо ви щойно придбали орхідею собі додому, то найімовірнішою причиною появи Хвороби бутонів є пошкодження чутливого бутона його перевезенням з одного місця в інше, чи радикальні зміни кількості світла та води, до яких звикла рослина.

 • Вона також може бути викликана водою: занадто сухо і волога може не попадати до чутливих бутонів, так само як і занадто багато води , що може викликати гниття кореня і рослина може не перенести появи нової квітки.
 • Вона також може бути викликана радикальними змінами температури: протяги від кондиціонерів, а також обігрівачі можуть сприяти падінню бутона і конденсація від денної до нічної зміни температур викликає гниття оболонки бутона.
 • Хімікати від випарів і етилен від двигунів внутрішнього згорання викликають старіння бутонів і деформацію квітів.
 • Комахи, такі як попелиці (тлі) та тріпси ( пухиреподібні) можуть живитись бутонами, що сприяє їх відпаду чи деформації після відкриття.
 • Інші причини включають в себе пересихання через низький рівень вологості чи розташування рослини надто близько до яскравого світла чи хімічної загрози від добрива. Деколи Хвороба Бутона з’являється, але немає очевидної причини її появи.

Профілактика. Найкращим застереженням є використання хороших агротехнічних прийомів, що включають в себе правильне зволоження та температуру для процвітання вашої рослини. Коли оболонка бутону починає жовтіти чи темніти, обережно відігніть її для того, щоб запобігти конденсації (стискання) від гниття бутонів. Якщо, що-небудь свідчить про появу попелиць чи тріпсів, обприскайте рослини хімікатами, які не пошкодять квітку (таких як розведений Orthene).

Опік від надлишку добрив

Симптоми. Якщо Ви використовуєте добриво, що розчиняється у воді для Ваших квітів під час поливу, небезпека отримати опік для Ваших квітів є досить високою, особливо якщо Ви користуєтесь концентрованим, а не розведеним добривом. Солі від добрива нанесуть опік квітці, залишаючи пляму насичену водою. Удобрення рослин, що цвітуть може скоротити час цвітіння.

Лікування. Після того, як Ви підживили рослину мінеральними добривами, обприскайте її звичайною водою, щоб змити залишки добрива з квітки, та запобігти її псуванню.

Профілактика. Набагато безпечніше використовувати більш розведене добриво частіше, ніж концентроване добриво. Спробуйте використовувати добриво концентрації вказаної на етикетці в пропорції одна четверта до одної восьмої кожного тижня ( під час поливу), хіба, що Ви бачите, що Вашій рослині потрібне добриво більшої концентрації.

Сольова токсичність

Накопичення солі. Солі, присутні у воді, якою Ви поливаєте рослину та ті, що додаються при удобренні, з часом накопичуються. Накопичення солі проявляється білувато-коричнуватим осадком всередині та навколо вазона, чи на поверхні встановленої підставки на підвішених орхідеях, і може бути ознакою надлишкового удобрення. Якщо з цим нічого не робити, ці солі негативно вплинуть на здоров’я Вашої рослини. Надлишкові солі добрив наносять опіки та вбивають орхідеї.

Симптоми. Зупинка росту коренів може свідчити про нездоровий рівень концентрації мінеральних солей на етапі середнього чи повного опіку від надлишку добрив.Якщо Ви підозрюєте появу цього захворювання, злийте воду, що над осадом та перевірте коріння. Мертві кінчики коріння, коричневе коріння чи осадок солі на поверхні вазона свідчать про проблему. На наступних стадіях ознаками обпеченого коріння будуть коричневі кінчики листочків, листочки та, в кінці кінців, фальшиві цибулини. Якщо наступне продовжиться, опік від надлишку добрива зрештою вб’є рослину.

Профілактика.Надається перевага розведеним добривам, в пропорції ¼ на 1/8 концентрації вказаної на етикетці. Промивайте вазон щомісяця, поливаючи дуже великою кількістю води, для того, щоб розвести солі, а потім, годиною пізніше, полийте знову, щоб вимити солі, що накопичились на дні вазона.

{ if IS_PRODUCTION } { endif }